News All News
British Council IELTSBritish Council’ın kağıt ve kalem ile gerçekleştirdiği iş, eğitim ve göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen İngilizce yeterlilik sınavı IELTS, bilgisayar seçeneğiyle Karabük Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu binasında gerçekleştirilecek.
 
İlki 20 Kasım tarihinde Karabük Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda sabah, öğlen ve akşam üstü olmak üzere gerçekleştirilecek bilgisayar üzerinden IELTS sınavı için kayıtlar, British Council web sitesi  üzerinden yapılıyor. 
 
IELTS daha fazla sınav tarihi, daha fazla sınav lokasyonu ve sınav sonucunu daha hızlı öğrenebilme seçeneği sunuyor. Katılımcılar, bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen IELTS sınavı sayesinde artık kendilerine en uygun sınav yöntemini ve sınav tarihini seçebiliyor ve sınav sonuçlarını, sınavın tamamlanmasının ardından, 5-7 iş günü içinde çok daha hızlı bir şekilde öğrenebiliyorlar. Bilgisayar üzerinden IELTS sınavında kişiye özel sunulan kulaklıklar, aynı zamanda katılımcılara daha odaklı ve rahat dinleme avantajı sunuyor.
 
Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı’nda katılımcıların dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri ölçülür. Tüm sınav puanlamaları, 1 (Aday dili kullanamıyor) ile 9 (Uzman kullanıcı) arasında puanların yer aldığı bir ölçekle değerlendirilir. IELTS, akademik ve genel amaçlara hizmet eden iki farklı sınav seçeneği sunmaktadır. IELTS Akademik, bir yüksek öğrenim ortamında ihtiyaç duyulan İngilizce yeterliliğini ölçer. Katılımcılara, çalışma alanlarından bağımsız olarak sorular ve metinler verilir. Ayrıca üniversiteler belirlemiş oldukları IELTS skoru üzerinden İngilizce hazırlık muafiyetini de kabul etmektedir. Karabük Üniversite Yabancı Diller Yüksekokulu yönergesine göre 9 üzeriden 6 puan alan öğrenciler İngilizce Hazırlık eğitiminden muaf olmaktadır.
 
Başvuru için:   www.britishcouncil.org.tr

 


Akreditasyon & Kalite


SFL Newsletter
SFL Video